KONST / Litografier / Färglitografi 11933196
nr 1193 3196
Lennart Jirlow
(1936-2020), Sverige
Färglitografi, Lennart Jirlow (f. 1936), Sverige. Dans. Signerad, numrerad 235/285. Motivet: 39x27 cm
Lennart Jirlow, svensk bildkonstnär född i Stockholm 1936, död 2020.
Utrop:
2.000 kr
Såld:
1.800 kr
måndag 16 juli 2018
kl 19:14:34
1.700 kr
1.600 kr
1.700 kr (Budbetjänt)
Lennart Jirlow
Läs mer om Lennart Jirlow
Kunglig Dansk (Royal Copenhagen)